3 kwietnia 2018

British School – Sprawdzony partner w szkoleniach

Nie oszukujmy się, znajomość języków obcych to dziś jedna z podstawowych i niezbędnych umiejętności na rynku pracy. Angielski to wręcz must have – żyjemy i pracujemy w czasach, w których kontakty zagraniczne są na porządku dziennym, zaś angielski dla biznesu stał się praktycznie drugim ojczystym językiem. Mimo edukacji językowej na każdym poziomie nauczania, możemy jednak zapomnieć o tym, że nauczymy się języka obcego w szkole.

Języki obce w biznesie

Kursy językowe dla firm, instytucji, angielski w biznesie – to oferta, która cieszy się rosnącym zainteresowaniem. Z jednej strony mamy na rynku pracy wielu znakomitych fachowców, ekspertów w swojej dziedzinie, których jedynym mankamentem jest słaba znajomość języka obcego. Szczególnie w zakresie, który przydaje się zawodowo. Warto bowiem mieć świadomość, że tzw. biznesowy angielski (i każdy język obcy) to zupełnie inna bajka niż swobodna konwersacja na gruncie prywatnym czy nawet oglądanie filmów bez tłumaczenia.

Business is business

Mając świadomość tego, jak ważna jest znajomość języków obcych w biznesie, warto wybrać profesjonalistów w dziedzinie nauczania, szkoleń językowych. British School oferuje kursy opracowane z myślą o perfekcyjnym angielskim dla biznesu, w tym również te specjalistyczne, które uwzględniają słownictwo, terminologię i zwroty charakterystyczne dla danej branży. Koncentruje się na wszystkich umiejętnościach, czyli na języku w mowie, piśmie, a także na słuchaniu i czytaniu. Po ukończeniu szkolenia uczestnicy poczują się pewnie w typowych biznesowych sytuacjach, takich jak:

  • rozmowa telefoniczna,
  • konwersacja,
  • spotkania biznesowe i negocjacje
  • korespondencja służbowa,
  •  rozmowa rekrutacyjna,
  • prezentacje,
  • dokumentacja służbowa,
  • kontakty z klientami,
  • podróże zagraniczne.

Certyfikat ma znaczenie

Jeśli chodzi o język angielski w biznesie wymiernym potwierdzeniem umiejętności językowych jest certyfikat TOEiC, który dla pracodawcy jest dokumentem potwierdzającym kwalifikacje językowe potencjalnego pracownika. Egzamin składa się z 2 części – pierwsza sprawdza umiejętność czytania i słuchania, druga weryfikuje rozmowę i pisanie po angielsku. Jest to egzamin ukierunkowany na biznesowy język angielski. British School oferuje zarówno kursy przygotowujące do TOEiC, jak i możliwość przeprowadzenia takiego egzaminu.

Audyt językowy, testy i szkolenia

Angielski dla biznesu w ofercie British School to również bardzo interesująca opcja audytu językowego. Dotyczy oczywiście rzetelnej i obiektywnej oceny umiejętności językowych pracowników danej firmy czy instytucji. Dzięki temu pracodawca wie, ilu pracowników włada językiem naprawdę dobrze i kto potrzebuje ewentualnego kursu językowego. Audyt informuje również o tym, które zagadnienia wymagają doskonalenia. Na tej podstawie szkoła zaproponuje odpowiednie szkolenia, które podniosą kompetencje językowe kadry. Weryfikacja może także dotyczyć rekrutowanych pracowników – opracowania testów sprawdzających poziom wiedzy i umiejętności.

Nie samym angielskim biznes żyje

Oczywiście język obcy w biznesie nie ogranicza się jedynie do znajomości angielskiego. Kontakty zawodowe, biznesowe, oficjalne to dziś praktycznie cały świat. Dlatego szkolenia językowe w British School to również rosyjski, który jest szczególnie popularny, z uwagi na coraz szerszą współpracę ze wschodem. Warto także pamiętać, że język hiszpański jest jednym z trzech najczęściej używanych języków na świecie i to nie tylko podczas zwiedzania Barcelony, Cancun czy Buenos Aires. Hiszpański w biznesie, oficjalny na pewno różni się od konwersacji na plaży czy w kawiarni. Podobnie jest z językiem niemieckim czy francuskim, który jest traktowany po macoszemu, a należy do czołówki, jeśli chodzi o najpopularniejsze języki na świecie. Specyfikę branżową i biznesową w każdym z tych języków przybliżają profesjonalne szkolenia w British School.

Dobra inwestycja w profesjonalne kursy

Jak widać oferta szkoły jest dopasowana do potrzeb uczestników, co gwarantują testy, audyt, czyli weryfikacja kompetencji i umiejętności. British School to elastyczne podejście do metod nauczania (np. dostęp do platformy e-learningowej), specjalistyczne kursy, w tym przygotowujące do egzaminów, wyjazdów, oficjalnych rozmów biznesowych na wysokim szczeblu. Szkolenia z angielskiego prowadzone są na poziomach od A1 do C2. Szkoła oferuje też kursy z zakresu innych języków obcych w biznesie (niemiecki, hiszpański, francuski, rosyjski) Szczegóły oferty –  https://www.bs-ict.pl/

SHARE:
USŁUGI 0 Replies to “British School – Sprawdzony partner w szkoleniach”
Tomek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *