6 października 2022

Jaką firmę warto wybrać do przeprowadzenia kursu języka angielskiego w firmie?

Wizytówką każdej rozwijającej się firmy są jej pracownicy. Inwestycja w ich wiedzę, umiejętności oraz doświadczenie powinna być stałym elementem w procesie zarządzania zasobami ludzkimi. Osoby decyzyjne w firmie powinny mieć świadomość potrzeb szkoleniowych swoich pracowników, co może okazać się kluczowym rozwiązaniem usprawniającym jakość świadczonych przez nich usług.

Doświadczony i kompetentny pracownik może być lepiej postrzegany przez potencjalnych klientów firmy. Wpłynie to niewątpliwie na jego samodzielność w wykonywaniu wielu zadań, do których wymagane będą odpowiednie kwalifikacje i umiejętności. W dalszej konsekwencji, nie będzie musiał prosić o pomoc swoich kolegów z pracy, a tym samym wszyscy zaoszczędzą swój cenny czas, a przecież jak mawia wiele osób – czas to pieniądz. Szkolenia pozwalają bowiem poczuć się pewnie w wykonywanych obowiązkach zawodowych, rozwijają sposoby rozwiązywania problemów, poprawiają współpracę w grupie i komunikację interpersonalną, a także pozwalają na wymianę doświadczeń branżowych pomiędzy innymi uczestnikami szkolenia.

To właśnie czas przeznaczony na szkolenia zawodowe, zaowocuje w dalszej perspektywie zwiększeniem efektów pracy pracowników i może przyczynić się do poprawienia zysków w przedsiębiorstwie. Z kolei osoby zatrudnione będą mogły poczuć się docenione przez pracodawcę, który stworzył im możliwość takiego rozwoju. Będzie to stanowiło formę pozamaterialnej motywacji pracownika w postaci zdobywanej wiedzy i umiejętności językowych.

Korzyści ze znajomości angielskiego

Posługiwanie się językiem obcym jest kluczową umiejętnością w firmach o międzynarodowej strukturze, w której każda z zatrudnionych osób na co dzień spotyka się ze współpracownikami pochodzącymi z różnych krajów. W wielu korporacjach osobami zarządzającymi w poszczególnych działach są niekiedy obcokrajowcy. Biegła znajomość języka angielskiego może stworzyć możliwość awansu po szczeblach kariery w danym przedsiębiorstwie lub przyczynić się do wyjazdu na zagraniczny kontrakt.

Co więcej, porozumiewanie się w powszechnie obowiązującym języku angielskim sprzyja nawiązywaniu bliższych relacji towarzyskich, pozwala także rozwijać kontakty biznesowe z klientami, otwierać się na nowe rynki, a także pomaga w podróżowaniu po świecie. Dzięki tej cennej umiejętności, możemy czytać literaturę obcojęzyczną, oglądać filmy angielskojęzyczne oraz rozumieć słowa piosenek zagranicznych wykonawców – posiadamy szerszy dostęp do wielu informacji. Statystycznie osoby znające dobrze język angielski biznesowy, są bardziej pewne siebie i niezależne. Korzyści ze znajomości wspomnianego języka jest zatem wiele.

Angielski biznesowy – czy warto wybrać taki kurs dla pracowników?

Konkurencyjność na rynku usług wymusza konieczność doskonalenia posiadanych umiejętności, w tym znajomości języka angielskiego. Efektywne nauczanie pracowników angielskiego w biznesie pozwoli wprowadzić firmę na arenę międzynarodową. Inwestycja w naukę angielskiego w biznesie może skutecznie przygotować pracowników do prowadzenia negocjacji z kontrahentami zagranicznymi, reprezentowania przedsiębiorstwa na targach międzynarodowych czy też do tworzenia ciekawych prezentacji multimedialnych do zaprezentowania na forum międzynarodowym w trakcie wystąpień publicznych.

Wejście na rynki zagraniczne jest okazją do zwiększenia zysków każdej firmy, stąd relacje biznesowe wymagają umiejętności porozumiewania się w języku angielskim. Profesjonalne kursy angielskiego w biznesie są bardzo pożądane przez firmy z Warszawy. To właśnie w stolicy rośnie popyt na szkolenia językowe w tym zakresie.

Angielski w biznesie jest bowiem co raz częściej oczekiwaną umiejętnością stawianą kandydatom do pracy w ogłoszeniach rekrutacyjnych. Firmy, które nie posiadają w swoich zasobach pracowników o takich umiejętnościach, decydują się na oddelegowanie osób zatrudnionych na szkolenie językowe.

Gdzie znaleźć firmę szkoleniową językową?

Posiadając dostęp do Internetu, nie powinniśmy mieć problemu ze znalezieniem firm szkoleniowych oferujących kursy językowe. Wystarczy wpisać w okno przeglądarki „specjalistyczne kursy języka angielskiego” aby wyświetliły się firmy oferujące szkolenia w tym zakresie. Po wybraniu danej szkoły, możemy poszukać opinii w sieci, można też zapytać się zatrudnionych pracowników o rekomendacje szkół językowych, o których słyszeli.

Kolejnym krokiem powinno być wykonanie telefonu do przedstawiciela wytypowanej szkoły językowej z ustaleniem terminu spotkania aby omówić szczegóły dalszej współpracy. Warto też zwracać uwagę na doświadczenie rynkowe takiej szkoły, posiadane certyfikaty i uprawnienia, zatrudnioną kadrę lektorów. Istotnym elementem każdej rozmowy przed podpisaniem umowy szkoleniowej są koszty szkolenia. Ważna może okazać się także elastyczność w nauczaniu, indywidualne podejście do klienta, dojazd lektorów do siedziby firmy oraz przyjazna atmosfera podczas zajęć.

SHARE:
USŁUGI 0 Replies to “Jaką firmę warto wybrać do przeprowadzenia kursu języka angielskiego w firmie?”
Tomek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *