16 marca 2018

Strategia marketingowa – podstawa sukcesu

O uwagę klientów walczą dziś dziesiątki firm funkcjonujących na konkurencyjnym rynku. Dlatego istotne jest, by każda z firm, niezależnie od wielkości, posiadała indywidualną strategię marketingową. Rozumiany jest przez nią szczegółowy koncept kreatywny marki – jej wyglądu, cech charakterystycznych i wartości, którymi się kreuje, komunikowanych za pomocą ściśle opisanych działań i zasad postępowania.

Strategie marketingowe, będące fundamentem wszelkich planowanych kampanii reklamowych, pozwalają firmom na maksymalne wykorzystanie ich możliwości i skuteczne unikanie zagrożeń. Dzięki temu marki mają szansę na zdobywanie przewagi nad konkurencją, a w efekcie także podnoszenie poziomu sprzedaży i osiąganych zysków.

Jak stworzyć skuteczną strategię marketingową?

Konstruując strategię marketingową, firmy stają przed wyzwaniem określenia obszaru swojej działalności oraz wyznaczenia segmentu docelowego i jego potrzeb. Dalsze badania marketingowe służą z kolei dogłębnej analizie konkurencji, a w szczególności tego w jaki sposób, inne marki na rynku odpowiadają na potrzeby grup docelowych.

Badania satysfakcji klientów

Po określeniu celów marketingowych strategii, konieczne jest wyznaczenie sposobów ich realizacji oraz oszacowanie przypuszczalnych kosztów planowanych działań. Po wdrożeniu zaplanowanej kampanii, kluczowe jest z kolei badanie satysfakcji klientów, które umożliwia pozyskanie szczegółowych informacji o skuteczności.

SHARE:
MARKETING One Reply to “Strategia marketingowa – podstawa sukcesu”
Tomek

COMMENTS

One comment on “Strategia marketingowa – podstawa sukcesu

    Author’s gravatar

    W strategii marketingowej należy uwzględnić różne typy reklamy. W tym reklamę billboardową, która może w znacznym stopniu zwiększyć świadomość marki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *