18 kwietnia 2018

Usługi produkcyjne w Warszawie

Jak powstają metalowe regały do magazynów? Czy w Warszawie można jeszcze kupić trwałe meble sklepowe? W dobie tak powszechnego zalewu “chińszczyzny” tego rodzaju pytania nie powinny dziwić – wszak, coraz więcej produktów, nawet z gatunku tych które teoretycznie powinny być solidne i wytrzymałe, od jakiegoś czasu boryka się z poważnymi problemami jakościowymi. Gdzie zatem znaleźć solidne meble z metalu?

Wyposażenie sklepów i magazynów

Aby kompleksowo zaopatrzyć swój sklep lub magazyn w niezbędne do codziennego użytkowania umeblowanie warto poszukać propozycji bezpośrednio od producenta. Produkcją tego rodzaju wyposażenia zajmują się głównie firmy, które działają także w branży obróbki blach – obecność odpowiednich maszyn pomaga bowiem w projektowaniu mebli do zastosowań typowo przemysłowych. Dodatkowo, zakupy bezpośrednio u producenta pozwalają na kompleksowe zaopatrzenie sklepu oraz magazynu. Takie firmy w swojej ofercie zazwyczaj mają zarówno proste meble sklepowe (lady, witryny i inne), regały ekspozycyjne (często dostosowane do potrzeb konkretnej branży), ale także typowo magazynowe elementy wyposażenia, jak choćby regały paletowe (niskiego i wysokiego składowania).

Jakie cechy powinny posiadać takie meble? To nie tylko deklarowany przez producenta odpowiedni udźwig pozwalający na składowanie dużych ilości towaru, ale także precyzja wykonania, która umożliwi wieloletnie użytkowanie mebli, bez konieczności szybkiej ich wymiany z powodu zagrożenia usterką. Dodatkowo, warto poszukać mebli łatwych w demontażu. Jest to nie tylko ważne na etapie urządzania magazynu, ale również wtedy, gdy w razie potrzeby (na przykład, remont) trzeba szybko przenieść je w dowolne inne miejsce.

produkcja

Kto to produkuje?

Jeżeli kiedykolwiek poszukiwali Państwo metalowych mebli które sprawdzą się w typowo komercyjnych zastosowaniach, to istnieje duża szansa że trafili Państwo na produkty warszawskiego Merametal, jednej z najstarszych polskich firm w branży metalowej. Od prawie trzech dekad to zlokalizowane w warszawskiej Falenicy przedsiębiorstwo z sukcesem zajmuje się profesjonalną produkcją mebli sklepowych oraz regałów magazynowych. Oprócz tego, firma oferuje także usługi związane z obróbką blach – zaczyszczanie (gratowanie blach o grubości nawet do 4,5 m, za pomocą zaczyszczarki rolkowej) oraz spawanie (metodami MIG oraz TIG).

Ściśle kontrolowane procesy produkcyjne oraz projektowanie na najwyższym poziomie sprawiają, że wyroby tej warszawskiej firmy cieszą się ogromnym powodzeniem wśród polskich przedsiębiorców. Półki oraz regały można znaleźć choćby w sklepie zoologicznym w położonym na Woli centrum handlowym Blue City, ale także licznych sklepach francuskiej sieci E. Leclerc, Auchan czy Intermarche w całym kraju.

Cięcie na najwyższym poziomie

Cięcie blach z praktycznie chirurgiczną precyzją? Czy dla potrzeb branży budowlanej oraz w przemyśle jest to w ogóle możliwe? Jak się okazuje, wycinana blacha może zachować swoje parametry wytrzymałościowe i jakościowe, zyskując jednocześnie żądany przez klienta kształt.Ten wspomniany już warszawski producent zajmuje się jednak nie tylko projektowaniem czy produkcją mebli metalowych, ale także oferuje cięcie blach, profili oraz rur na zamówienie, co pozwala na uzyskanie praktycznie dowolnego kształtu. Wykonywane laserowo (przy użyciu wycinarki ERMAKSAN FIBERMAK 2000.3×1,5), pozwala na uzyskanie niemalże idealnego efektu – skrojenia blach pod wymiar dokładnie tak, jak potrzebuje tego klient.

SHARE:
PRZEMYSŁ, USŁUGI 0 Replies to “Usługi produkcyjne w Warszawie”
Tomek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *