31 sierpnia 2020

Szafy metalowe do przedsiębiorstwa – o czym pamiętać?

Szafki metalowe na dokumenty

Mogłoby się wydawać, że to tylko szafki pracownicze i nie ma co zbytnio się nad nimi rozwodzić. Jednak wybierając szafy metalowe musimy pamiętać nie tylko o ich funkcji związanej z utrzymaniem porządku, ale także o bezpieczeństwie zawartości. Jest to szczególnie istotne w dobie RODO, gdy kwestia ochrony dokumentów jest regulowana prawem.

Wybierając szafy metalowe na dokumenty należy zadbać o to, aby zapewniały one odpowiednie zabezpieczenie zawartości. Bardzo ważne jest, by dokumenty wrażliwe, to znaczy zawierające poufne informacje, przechowywane były „pod kluczem”. Może to być realizowane na jeden z następujących sposobów:

  • drzwi przesuwne
  • drzwi skrzydłowe
  • żaluzje

Jak wybrać szafy metalowe do biura, tak aby stały się one integralną częścią tej przestrzeni? Przede wszystkim, warto zwrócić uwagę na kolor. To dlatego warto kupować szafki pracownicze prosto od producentów tego rodzaju mebli. Zwykle jest to znacznie mniejszy wydatek niż gdybyśmy nabywali produkt od pośrednika, a poza tym możemy w takiej sytuacji łatwo dobrać szafy metalowe w odpowiednim, pasującym do naszego biura, kolorze.

metalowa szafka na dokumenty

źródło: https://www.fami.com.pl/katalog/szafy-metalowe/dokumenty/

Metalowe szafy BHP dla pracowników

Chcesz zagospodarować przestrzeń w pomieszczeniu socjalnym swojej firmy? Pomogą Ci w tym pracownicze szafy BHP. To rozwiązania, które projektowane są z myślą o użytkowaniu właśnie w takich warunkach. Wykonane z wysokiej jakości materiałów, są odporne na użytkowanie w miejscach dużej koncentracji osób. Odporne na ewentualne uderzenia, zarysowania czy też innego typu uszkodzenia.
Tego rodzaju szafki pracownicze zabezpieczane są przed uszkodzeniami w procesie malowania proszkowego.

Może Cię zainteresować: Szafki bhp – dlaczego trzeba i warto je posiadać?

Szafki metalowe do warsztatów na narzędzia

Metalowe szafy na narzędzia to niezbędne wyposażenie każdego warsztatu i zakładu przemysłowego. Dzięki nim, znacznie prościej jest utrzymać porządek, a same narzędzia są przechowywane w sposób bezpieczny – taki, który chroni je nie tylko przed nieuprawnionym użyciem, ale również kradzieżą. Takie przechowywanie eliminuje też ryzyko, że narzędzia upadną i ulegną uszkodzeniu.

szafka na narzędzia

źródło: https://www.fami.com.pl/katalog/szafy-metalowe/szafy-narzedziowe/

 

Na co warto zwrócić uwagę, wybierając szafki na narzędzia? Bardzo przydatnym rozwiązaniem są regały na pojemniki, które często znajdują się na wyposażeniu takich mebli. Sprawdzą się wszędzie tam, gdzie pracownicy muszą mieć pod ręką na przykład drobne narzędzia czy materiały. Dzięki takiemu rozwiązaniu można łatwo utrzymać takie elementy w porządku. A poza tym, przechowujemy je tym samym w maksymalnie bezpiecznych warunkach – bez ryzyka zagubienia i utraty.
Ważnym i przydatnym udogodnieniem są na pewno kółka. Owszem, szafka narzędziowa to nie to samo co wózek warsztatowy, ale na pewno się przydają. Ot, choćby wtedy, kiedy trzeba przesunąć mebel z narzędziami w określone miejsce. Wtedy nie trzeba dźwigać szafki z zawartością, bo przemieszczanie ułatwiają kółka.

Poszukując szafek warsztatowych warto też zwrócić uwagę na to, w jaki sposób są zamykane. Do najpopularniejszych rozwiązań należą:

  • Szafki warsztatowe szufladowe
  • Szafki z drzwiami skrzydłowymi
  • Szafki z przegródkami na pojemniki

Gdy wybieramy meble warsztatowe warto też zwrócić uwagę na to, czy są one dostosowane do naszej branży. Przykładowo, na rynku bez problemu można znaleźć na przykład szafki warsztatowe zaprojektowane z myślą o przechowywaniu wkładów CNC. A to tylko jeden z wielu przykładów rozwiązań dla przemysłu.

SHARE:
FIRMA I BIURO, PRZEMYSŁ 0 Replies to “Szafy metalowe do przedsiębiorstwa – o czym pamiętać?”
Tomek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *