7 kwietnia 2020

Zdalna naprawa komputera – czy to możliwe?

Nowoczesne technologie stają się codziennością, a wykorzystane w różnych dziedzinach usprawniają wiele czynności i oszczędzają czas użytkowników. Obok rozwiązań takich jak sterowanie piecem CO czy systemem kontroli dostępu za pomocą smartfonu, pojawiła się też możliwość naprawy komputera na odległość.

Na czym polega zdalna naprawa komputera?

Komputer jest obecnie stałym elementem wyposażenia każdego domu czy firmy. Z urządzeń tego typu korzystają nie tylko doświadczeni użytkownicy, ale też osoby, które mają jedynie bardzo ogólną wiedzę i podstawowe umiejętności obsługi. Ponieważ pecet często pełni wiele funkcji odpowiadając za komunikację z zewnętrznym otoczeniem, niespodziewana awaria może być poważnym problemem.

Komputery są obecnie wykorzystywane do wykonywania transakcji bankowych, wystawiania recept zamawiania wizyt lekarskich, a nawet do gromadzenia przepisów w spersonalizowanych książkach kucharskich. Kiedy system zawiedzie i nie można się zalogować przez profil zaufany, dla wielu osób jest to poważny problem wymagający pilnego rozwiązania. W takich sytuacjach prawdziwym ratunkiem okazuje się zdalna naprawa komputera.

Na czym polega zdalna pomoc? W ogólnym ujęciu jest to wykonywanie operacji na uszkodzonym pececie przez serwisanta, który nie opuszcza swojego stanowiska pracy. Wszystkie czynności są realizowane na odległość za pośrednictwem Internetu i specjalnego oprogramowania TeamViewer. Jego pobranie jest niezbędne w celu wygenerowania kodu, który zapewnia dostęp serwisantowi.

Może Cię zainteresować: Sposoby na odwirusowanie komputera

W jakich przypadkach jest możliwa zdalna pomoc? 

Zdalna naprawa komputera przypomina standardowe operowanie myszką i klawiaturą przez osobę, która zajmuje miejsce przed ekranem monitora. Jedyną różnicą jest to, że myszka i klawiatura, którymi operuje serwisant znajdują się na jego biurku, często oddalonym o wiele kilometrów od domu klienta. Takie rozwiązanie zapewnia nieograniczony dostęp pracownika do plików komputera i pozwala na wykonywanie wszelkich możliwych operacji. 

Jakie możliwości stwarza pomoc zdalna? W jej zakresie są wszelkie te czynności, te można wykonać bez konieczności fizycznej ingerencji w jednostkę. Obejmuje ona zarówno instalację i deinstalację oprogramowania, jak i jego konfigurowanie czy aktualizację. Dzięki połączeniu z Internetem serwisant może pobierać aktualne sterowniki, programy diagnostyczne, antywirusowe czy do skanowania.

Czy wszystkie serwisy komputerowe oferują zdalną pomoc?

Pomoc zdalna wymaga nie tylko doskonałej wiedzy serwisanta, ale też praktyki i dobrej organizacji pracy. Podczas wykonywania usługi jest niezbędne stałe połączenie internetowe oraz telefoniczne. To drugie pozwala na bezpośredni kontakt z klientem i omawianie na bieżąco wykonywanych czynności. 

Zdalna naprawa komputera jest stosunkowo nową usługą, dlatego nie jest jeszcze dostępna w każdym serwisie. Usługi tego typu oferuje serwis komputerowy w Katowicach , prowadzony przez firmę ABC Komputery MESKOMP. Usługa jest dostępna dla klientów z całej Polski po wcześniejszym kontakcie telefonicznym i uzgodnieniu godziny świadczenia pomocy zdalnej.

SHARE:
USŁUGI 0 Replies to “Zdalna naprawa komputera – czy to możliwe?”
Tomek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *