12 marca 2018

Zakładanie spółki

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością jest w Polsce najpowszechniejszą formą prowadzenia działalności. Może być utworzona zarówno przez jedną osobą, jak i kilku wspólników. Zakładanie spółki, czyli inaczej mówiąc rejestracja spółki to proces czasochłonny, wymagający znajomości przepisów prawa gospodarczego oraz dbałości o szereg dokumentów, formalności, zaświadczeń. Aby mieć pewność, że zakładanie spółki przebiega w sposób prawidłowy i zgodny z prawem, należy powierzyć go w ręce ekspertów, których wiedza i doświadczenie zagwarantują sprawny przebieg całego procesu.

Jako doświadczony i posiadający bogatą wiedzę notariusz oferuję Państwu profesjonalną i kompleksową pomoc przy rejestracji spółki. Podejmując się współpracy z moją kancelarią notarialną, możecie Państwo liczyć zarówno na pomoc w przygotowaniu kompletu dokumentów do sądu i urzędu skarbowego, jak również fachowe doradztwo w zakresie doboru odpowiednich kodów PKD. Z pomocą mojej kancelarii, rejestracja spółki przebiegnie znacznie sprawniej i szybciej.

Dane potrzebne do założenia spóki

Dane potrzebne do założenia spółkiZakładanie i rejestracja spółki wymaga skompletowania szeregu informacji. Wśród danych niezbędnych do rejestracji spółki powinny znaleźć się: dane osoby zakładającej spółkę oraz dane wspólników (imiona i nazwiska, adres zamieszkania, numer dowodu osobistego, NIP, PESEL), nazwa spółki (może być obrana dowolnie, ale powinna zawierać dodatkowe oznaczenie – spółka z ograniczoną odpowiedzialnością), adres siedziby, podział udziałów, kwota udziałów (wkład pieniężny i niepieniężny – 0,5% PPC od sumy wkładów), zarys działalności oraz główna działalność. Ważne jest także zawarcie informacji o czasie trwania spółki, jeśli jest oznaczony lub oświadczenie o nieograniczonym trwaniu spółki.

SHARE:
PRAWO 0 Replies to “Zakładanie spółki”
Tomek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *