15 marca 2018

Sklep internetowy – co to jest?

E-sklep, sklep w sieci, sklep internetowy – jak zwał, tak zwał. Ważne, że kupno i sprzedaż odbywają się nie w placówce stacjonarnej, a zdalnie. Dla klienta najważniejsza jest estetyka i funkcjonalność strony (US – User Experience): im więcej unikatowych produktów, im ciekawiej są opisane, im łatwiejsza procedura ładowania wirtualnego koszyka i opłacania usługi, tym większe prawdopodobieństwo, że klient dokona dużych zakupów i wróci do naszego sklepu online jeszcze nie raz.

Jeśli obok wymienionych walorów pojawi się opcja szybkiej dostawy, możemy liczyć na lojalność klienta. Inaczej sprawa wygląda z perspektywy właściciela sklepu: dla niego ważny jest wybór silnika, czyli stosownego skryptu do prowadzenia sklepu, oraz maksymalnie łatwa (niewymagająca każdorazowej interwencji programisty) obsługa panelu administracyjnego. Dobry skrypt to dużo darmowych wbudowanych funkcjonalności oraz integracji.

Jak założyć sklep internetowy?

Jeśli naprawdę planujesz założyć e-sklep, powinieneś:1. Mieć pewność, że produkty, które chcesz sprzedawać znajdą klientów. Chodzi o znalezienie sobie tzw. niszy (takich produktów jeszcze nikt nie sprzedaje) albo możliwość konkurowania cenami. 2. Zadbać o odpowiedni skrypt bogaty w funkcjonalności (oprogramowanie do prowadzenia sklepu) oraz jego szatę graficzną (design). 3. Pamiętać o tym, że oferowana przez ciebie usługa powinna być wielokanałowa; dostępna zarówno z urządzeń stacjonarnych jak i mobilnych.

Jeśli już wybrałeś skrypt i masz ogólną wizję jak będzie działać i wyglądać twoja strona internetowa, powierz jej tworzenie doświadczonemu programiście. Pamiętaj, że współpraca z nim nie będzie jednorazowa, a długodystansowa – nie wszystkie zmiany dadzą się wprowadzać z poziomu panelu administracyjnego. Teraz pora na pozycjonowanie i promocję – tu nieocenioną pomocą służy trener e-commerce.

Sklep internetowy – Czy to się opłaca?

Sklep gotowy. Jego aspekt biznesowy interesuje cię teraz najbardziej: pamiętaj o wszystkich procedurach prawnych, których musisz dopełnić, aby moc sprzedawać w sieci. Fachowcy są zdania, że potrzeba co najmniej roku, żeby oszacować, czy nasz biznes on-line ma szanse na przetrwanie i rozwój.

SHARE:
USŁUGI 0 Replies to “Sklep internetowy – co to jest?”
Tomek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *