31 marca 2020

Ściany szklane i ich praktyczne zastosowanie

Szkło zawsze wygląda świetnie. Czy to klasyczny projekt czy też bardziej nowoczesny design – szklane elementy prezentują się po prostu dobrze. Od kilku lat coraz większą popularność w naszym kraju zyskują szklane ścianki działowe. W jakich aranżacjach się sprawdzą? Który rodzaj ścianek działowych będzie najlepszym rozwiązaniem? Tego wszystkiego dowiesz się z artykułu!

Ścianki działowe ze szkła

Przeszklone ściany działowe to coraz częstszy widok w przestrzeniach biurowych w naszym kraju. Nic w tym dziwnego – mają bowiem cały szereg zalet, które ciężko przecenić. Jedną z nich jest łatwa aranżacja przestrzeni. Wykonane ze szkła ścianki działowe umożliwiają szybkie rozgraniczenie dużej powierzchni na mniejsze pomieszczenia. Przy użyciu takich elementów można stworzyć nie tylko boksy, ale i całe pomieszczenia biurowe.

Jedną z największych zalet szklanych ścianek działowych jest fakt, że eliminują one konieczność stawiania ograniczających ścian. Poza tym, ścianki szklane to elementy transparentne – to oznacza, że osoba pracująca w takiej przestrzeni nie będzie się czuła tak, jakby została zamknięta w ciasnym pomieszczeniu. To wciąż bardzo osobista strefa, jednak pozbawiona wad i ograniczeń, które nakładają tradycyjne ściany. 

Szklane ściany w biurach – jakie rodzaje?

Przeszklone ścianki działowe dostępne są w dwóch wersjach:

  • – Ramowe
  • – Bezramowe

Czym różnią się obydwa warianty? Opisujemy poniżej!W wersji ramowej, szkło jest umieszczone w aluminiowym profilu. Utrzymywane jest w swojej pozycji przy użyciu listew zatrzaskowych wykonanych z PCV. Z kolei w systemach bezramowych ścianki zamocowane są przy użyciu specjalnych okuć. 

Które z tych rozwiązań jest lepsze? Cóż, bezramowe szklane ściany działowe są znacznie lepsze pod względem wyglądu. Minimalistyczny design sprawia, że wyglądają naprawdę elegancko, więc pasować będą idealnie do bardziej nowoczesnych aranżacji. 

Tymczasem, działowe ścianki biurowe w systemie ramowym, choć nie wyglądają może tak designersko, również mają wiele zalet. Jedną z nich jest fakt, że można je względnie szybko i sprawnie zamontować/zdemontować. Dzięki temu, mogą być łatwo przenoszone z miejsca na miejsce – co ma znaczenie w przypadku firm, które nie mają pomieszczeń na własność, tylko najwyżej je wynajmują. 

Moduły wykonane w systemie ramowym pozwalają więc oszczędzić nie tylko czas, ale także pieniądze. Nie trzeba bowiem od nowa “stawiać” ścian działowych. 

Ścianki działowe ze szkła – jakie aranżacje?

W przypadku systemów ramowych możliwe jest zarówno wykorzystanie drzwi uchylnych, jak również przesuwnych. Z kolei szklane ściany w biurach wykonane w systemie bezramowym mogą być oparte o systemy z elektrozaczepem (zamki podłogowe) czy samozamykaczem.

Przykładowe aranżacje

Wygląd wnętrza siedziby firmy to ważny element identyfikacji wizualnej. Dlatego warto zainteresować się szklanymi ściankami działowymi – tym bardziej, że możliwości aranżacji jest naprawdę sporo. Kilka przykładów tego, jak takie ścianki mogą zostać zaprojektowane pod kątem gamy kolorystycznej.Dostępne są rozwiązania:

  • – Ornamentowe
  • – Przezroczyste
  • – Półprzezroczyste
  • – Matowe
  • – Emaliowane

Barwa szkła to nie wszystko. Pamiętajmy, że szklane ścianki działowe możemy jeszcze bardziej zindywidualizować. Dopuszczalne są praktycznie dowolne zdobienia – w postaci napisów czy wzorów.

Przeszklone ścianki działowe – korzyści dla pracowników

W dobie rynku pracownika firmy uciekają się do coraz bardziej zaawansowanych działań by tylko przyciągnąć do siebie specjalistów. Odpowiednia atmosfera w pracy jest jednym z ważnych argumentów dla potencjalnych pracowników. A przecież niebagatelny wpływ na atmosferę ma też aranżacja firmowych wnętrz.

Szklane ścianki działowe w biurze to, z perspektywy pracownika, szereg korzyści. Nie tylko wyglądają designersko i nowocześnie, ale także znacznie zwiększają komfort pracy. Wykonana ze szkła ściana działowa optycznie powiększa przestrzeń dookoła stanowiska pracy. Dzięki temu, pracownik nie ma wrażenia, że siedzi “osaczony” przez ściany, w ciasnym pomieszczeniu. Wręcz przeciwnie – za pomocą ścianek ze szkła można stworzyć stanowisko, które wygląda na znacznie bardziej przestronne.

Kolejna kwestia to dopływ światła. Te powierzchnie przepuszczają promienie słoneczne, więc stanowisko pracy jest znacznie lepiej doświetlone. A przecież wszyscy wiemy jak bardzo męczące potrafi być przebywanie w pomieszczeniu w którym dziennego światła brakuje.

Nie tylko biuro

Szkło jest materiałem, którego elegancję trudno przecenić. Dlatego – sprawdzi się nie tylko w przestrzeniach typowo korporacyjnych. Oto kilka przykładów zastosowań szkła, które mogą przydać Ci się na przykład przy obmyślaniu projektu wnętrza Twojego nowego mieszkania:

  • – Ścianka szklana do kuchni
  • – Ścianka szklana do kabiny prysznicowej
  • – Ścianka szklana do łazienki

Wykonawca – jak wybrać?

Poszukujesz solidnej firmy, gotowej wykonać ścianki szklane biurowe? Zwróć przede wszystkim uwagę na portfolio wykonawcy. Takie firmy jak choćby pochodząca spod Warszawy Iden Glass mają za sobą tysiące tego typu realizacji. Popatrz na nie i oceń, czy Ci się podobają. I jeszcze jedno. W tej branży fachowcy działają przez wiele lat – ta wspomniana firma istnieje od 1995. Warto więc zwrócić uwagę na propozycje właśnie od takich firm.

SHARE:
FIRMA I BIURO 0 Replies to “Ściany szklane i ich praktyczne zastosowanie”
Tomek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *