15 marca 2018

Prestashop vs Magento

PrestaShop i Magento to nie jedyne skrypty do prowadzenia sklepu internetowego, ale na pewno dwa najczęściej wybierane przez naszych klientów. Pierwszy polecany jest osobom, które dopiero zaczynają swą przygodę z e-commerce, drugi – tym z przedsiębiorców, którzy sprawnie już administrują swoim sklepem i potrzebują platformy o większej ilości funkcjonalności albo planują otworzyć kolejny sklep.

PrestaShop jest prosty w obsłudze oraz intuicyjny, ale doinstalowywanie zaawansowanych funkcjonalności jest płatne. Z kolei Magento słynie z ogromnej ilości darmowych wbudowanych funkcjonalności znacznie ułatwiających administrowanie sklepem. PrestaShop to silnik idealny dla pojedynczego sklepu, Magenta posiada opcję mulitistore (multishop) umożliwiającą administrowanie kilkoma sklepami z poziomu jednego panelu administracyjnego.

Zalety i różnice

Sklepy internetowe - zalety i różnice

Zaletą PrestaShop jest wydajność oraz fakt, że nie wymaga dużej ilości zasobów serwera. Magento ma duże wymagania sprzętowe, trzeba zagwarantować temu skryptowi hosting odpowiedni do wymagań platformy. W zamian za to otrzymujemy naprawdę imponujący pakiet funkcjonalności oraz osobno płatnych, ale szalenie wygodnych integracji. Każdy ze skryptów ma swoje plusy i minusy, dlatego przed podjęciem decyzji warto skonsultować się ze specjalistą.

Co wybrać?

Oferujemy profesjonalne doradztwo wyboru. Nasi specjaliści wskażą wady i zalety każdego z wymienionych skryptów w powiązaniu z Państwa oczekiwaniami względem działalności e-commerce. Zrobimy, co w naszej mocy, aby od początku działalności wypłynęli Państwo na szerokie wody handlu internetowego.

SHARE:
FIRMA I BIURO 0 Replies to “Prestashop vs Magento”
Tomek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *