15 marca 2018

Prestashop – co to jest, historia

PrestaShop to skrypt do prowadzenia sklepów internetowych o silnie rozbudowanej społeczności. Liczne wtyczki rozwijają poszczególne funkcjonalności i czynią skrypt wygodnym w użyciu dla osób, które nie mają jeszcze doświadczenia w prowadzeniu sklepu internetowego. PrestaShop oparty jest na systemie szablonów „Smarty”, znanym i użytkowanym przez wielu programistów oraz designerów stron internetowych.

Część funkcjonalności w PrestaShop jest płatna, ale są i liczne wtyczki darmowe. Opinie o PrestaShop są podzielone, jednak wszyscy użytkownicy podkreślają fakt, że nie wymaga dużej ilości zasobów serwera jak na spore możliwości, które oferuje.

Zalety i korzyści

Dobra wydajność, rozbudowana funkcjonalność oraz prosty sposób modyfikacji sprawiają, że to jedna z lepszych aplikacji dla programistów. Wśród zalet PrestaShop wymienia się też intuicyjny panel administracyjny oraz szeroko dostępne wsparcie techniczne on-line. Wbudowany system indeksacji strony to kolejna zaleta. Sklep oparty na silniku PrestaShop równie atrakcyjnie prezentuje się na urządzeniach stacjonarnych i mobilnych.

PrestaShop to darmowe rozwiązanie dla osób, które stawiają pierwsze kroki w branży e-commerce. Rozbudowana społeczność gwarantuje stały dopływ eksperckich porad i informacji technicznych. Obecnie blisko ćwierć miliona sklepów internetowych działa na platformie PrestaShop. Ten system do obsługi sklepów internetowych łatwo spersonalizować, konfigurując bieżący szablon przez zmianę czcionki i kolorów.

Dodatki i integracje

Integracje PrestaShop to rozbudowanie systemu skracające czas wykonywania konkretnych funkcji. Możemy np. sprzęgnąć nasz sklep internetowy z Allegro, co umożliwia szybkie wystawianie naszych towarów na aukcje albo  z DHL, co gwarantuje szybkie generowanie list przewozowych dla zamówionych w sklepie towarów.

SHARE:
FIRMA I BIURO 0 Replies to “Prestashop – co to jest, historia”
Tomek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *