16 marca 2018

Ewidencja czasu pracy kierowcy

W czasach, gdy transport ciężarowy odgrywa kluczową rolę w procesach gospodarczych, niezwykle istotne stało się zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom ruchu drogowego. W tym celu uchwalono przepisy dotyczące kierowców zawodowych, a w szczególności czasu ich pracy. Ewidencjonowanie go to jeden z kluczowych elementów prowadzenia firmy transportowej.

Wychodząc naprzeciw potrzebom firm z branży spedycyjnej, opracowaliśmy dedykowany system monitoringu GPS, wspierający kwestie związane z czasem pracy kierowców.

Zdalny odczyt danych

Firmom transportowym działającym na terenie Polski i innych krajów Unii Europejskiej proponujemy innowacyjną usługę wspierające prawidłowe pobieranie danych z tachografu i karty kierowcy. Dzięki opracowanemu modułowi możliwe stało się łatwe i sprawne nie tylko samo rozliczanie czasu pracy kierowcy, ale również tworzenie pełnej ewidencji wraz z uwzględnieniem nieobecności i weryfikacja naruszeń czasu pracy zgodnie z wytycznymi Państwowej Inspekcji pracy.

Udogodnieniem dla firm spedycyjnych, które zdecydują się na wdrożenie systemu ewidencji czasu pracy kierowcy jest możliwość odczytu danych bezpośrednio z pojazdu. Nie ma konieczności włożenia karty przez przedsiębiorstwo do tachografu. Wszystkie dane przesyłane są do firmy w sposób szybki i wygodny, co dodatkowo usprawnia bieżące rozliczanie czasu pracy.

Czas pracy kierowców w PL i UE

Korzystanie z dedykowanego oprogramowania, firmy spedycyjne mają pewność działania zgodnego z obowiązującymi w Polsce i UE przepisami. Pozwala im to na właściwe zarządzanie rozwojem przedsiębiorstwa, podejmowanie efektywniejszych działań i poszukiwanie nowych optymalizacji, które znajdują odzwierciedlenie w lepszej pozycji firmy spedycyjnej na konkurencyjnym rynku.

Ewidencja czasu pracy kierowców ciężarówek za pomocą oprogramowania spedycyjnego to dodatkowe zabezpieczenie dla kierowcy, jak i samego przedsiębiorstwa, w przypadku ewentualnej kontroli. Utworzone raporty z liczby przepracowanych przez kierowcę godzin stanowią dowód na właściwe funkcjonowanie kadr przedsiębiorstwa.

Dzienny czas jazdy kierowcy

Oprogramowanie pozwalające na zdalne śledzenie i rozliczanie czasu pracy kierowców ciężarówek cechuje się w pełni intuicyjną obsługą, umożliwiającą dostosowanie parametrów do indywidualnych potrzeb przedsiębiorcy związanych z liczbą zatrudnionych pracowników czy wielkością floty.

SHARE:
PRAWO 0 Replies to “Ewidencja czasu pracy kierowcy”
Tomek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *